donderdag 13 augustus 2020 | Home | Bestenlijsten | Bestenlijsten NL | Calculators | Nieuws | Records | Uitslagen | Wedstrijden | VZA Ranglijsten | Weer |
 
Recent nieuws meer nieuws
18-07: Ramses Bekkenk blijkt al ruim 20 jaar Zeeuws recordhouder op 3000m/3000m steeple
20-06: Staf Dobbelaere: een schaap met vijf poten?
09-06: Woordenstrijd zonder koek
02-06: Terugblik op het NK marathon 1964 in Vlissingen
28-05: Is snelheid een relatief begrip? Maar dan op herhaling
19-05: Snelheid een relatief begrip?
Wedstrijdagenda meer wedstrijden
vr 21-08: Summer Run Vlissingen
za 29-08: NK baan Senioren Utrecht
Recente uitslagen
  meer uitslagen
vr 07-08: Hardloop3Daagse Neeltje Jans
wo 22-07: Welcome Back! Vlissingen
 
Zoek tenminste met 3 tekens van wedstrijd, datum, plaats of atleet

48e Massaloop

Oostkapelle, zaterdag 28 februari 2015 - Organisatie: Dynamica
15 km >>> Zeeuws record staat met 44.31 vanaf 18-08-1990 op naam van John Vermeule <<<
PltsNaam
Tijdkm/umin/kmm/secpunten
1  Adriaan Walhout (PR)Middelburg53.48minMse   16.729  3:354.65581
2  Wim van Sparrentak (PR 52.49) Sint Laurens56.42minM45   15.873  3:474.41464
3  Arjo Verhage (PR 56.45) Aagtekerke57.48minM45   15.571  3:514.33423
4  Jorim de Boks (PR 58.15) Middelburg58.47minMse   15.310  3:554.25388
5  Jan HoppenbrouwersRijen58.54minMse   15.280  3:564.24384
6  Wilco Boogaard (debuut) Middelburg59.08minMse   15.220  3:574.23376
7  John Slabbekoorn (PR 59.19) Kapelle-Biezelinge1.00.08minM45   14.967  4:014.16343
8  Willem de Korte (PR)Aagtekerke1.00.50minMse   14.795  4:034.11320
9  Erik Kok (PR 55.06) Arnemuiden1.01.09minM40   14.718  4:054.09310
10  Kees Louws (PR)Middelburg1.01.15minMse   14.694  4:054.08307
11  Peter Meeuwsen (PR 58.03) Krabbendijke1.02.00minMse   14.516  4:084.03284
12  Jan-Willem Florie (PR)Vlissingen1.02.24minMse   14.423  4:104.01273
13  Jeroen de Nood (PR 1.01.23) Middelburg1.03.16minMse   14.226  4:133.95248
14  Carolien van de Kreeke (PR 1.00.30) Serooskerke1.03.21minVse   14.207  4:133.95470
15  Jacob WietsmaRijssen1.05.29minMse   13.744  4:223.82190
16  Bram Verhage (PR 58.39) Aagtekerke1.05.37minM50   13.716  4:223.81187
17  Leo Janse (PR)Middelburg1.06.16minM45   13.581  4:253.77172
18  Henk Lous (PR 1.02.11) Vlissingen1.07.39minM55   13.304  4:313.70141
19  Michel Bak (debuut) Middelburg1.07.47minMse   13.278  4:313.69139
20  Ewald Provoost (PR 1.04.21) Biggekerke1.07.54minM40   13.255  4:323.68136
21  Eva Boonman (PR)Middelburg1.08.00minVse   13.235  4:323.68324
22  Laurens Meeuwsen (debuut) Krabbendijke1.08.25minMse   13.155  4:343.65126
23  Arthur van Aartsen (PR 1.04.47) Middelburg1.08.45minM40   13.091  4:353.64119
24  Rian van den Broeke (PR 47.57) Vlissingen1.09.12minM50   13.006  4:373.61111
25  Marco DielemanSommelsdijk1.09.36minMse   12.931  4:383.59103
26  Jurjen Swiers (PR 1.01.35) Vlissingen1.09.52minM45   12.882  4:393.5899
27  Ruud Fredriks (PR 1.07.08) s-Heerenhoek1.10.10minM60   12.827  4:413.5693
28  Kees de Visser (PR)Aagtekerke1.10.16minM50   12.808  4:413.5692
29  Gerard van Nierop (debuut) Oostkapelle1.10.35minMse   12.751  4:423.5486
30  Adrie van den Bosse (PR)Oostkapelle1.10.48minMse   12.712  4:433.5383
31  Roy GorrenHoorn1.10.57minMse   12.685  4:443.5280
32  Inge SmitHoorn1.11.00minVse   12.676  4:443.52245
33  Ralf Eversen (PR)Middelburg1.11.37minMse   12.567  4:463.4970
34  Ron Kindts (debuut) Oost-Souburg1.11.56minM40   12.512  4:483.4866
35  Denise van Weelden (PR 1.10.12) Goes1.12.00minVse   12.500  4:483.47221
36  Marcel Uitterhoeve (PR 1.09.12) s-Heer Arendskerke1.12.21minMse   12.440  4:493.4660
37  Jelle Maljaars (debuut) Oostkapelle1.12.49minMse   12.360  4:513.4354
38  Gerrit Spaans (PR 1.12.52) Goes1.13.05minMse   12.315  4:523.4250
39  Jan van Horssen (PR 1.11.48) Middelburg1.13.18minM65   12.278  4:533.4148
40  Paul van Tuil (PR)Burgh-Haamstede1.14.22minMse   12.102  4:573.3635
41  Ko Davidse (debuut) Oostkapelle1.15.10minMse   11.973  5:013.3328
42  Suzanne Geschiere (PR)Sint Laurens1.15.25minV50   11.934  5:023.31148
43  Rene GeschiereDoetinchem1.15.29minMse   11.923  5:023.3125
44  Gilles Geschiere (PR 59.15) Meliskerke1.15.31minM45   11.918  5:023.3124
45  Hans Minnaard (PR 1.14.30) Yerseke1.15.34minM55   11.910  5:023.3124
46  Alfred Sturm (PR 1.14.33) Wemeldinge1.16.09minMse   11.819  5:053.2819
47  Hans Tramper (PR 1.07.58) Goes1.16.32minMse   11.760  5:063.2716
48  Ron Ploeg (debuut) Middelburg1.16.52minMse   11.709  5:073.2514
49  Wim Huibregtse (PR 1.13.53) Westkapelle1.17.00minMse   11.688  5:083.2513
50  Petra Verhulst (PR 1.14.25) Westkapelle1.17.06minV45   11.673  5:083.24118
51  Rian de Vlieger (PR 1.13.13) Lewedorp1.17.11minV45   11.661  5:093.24116
52  Linda de Winters-Heerenhoek1.17.18minVse   11.643  5:093.23114
53  Claudia van Sighem (PR 1.17.07) Westkapelle1.17.49minVse   11.566  5:113.21106
54  Ronald Kooman (PR 1.14.37) Vlissingen1.18.07minMse   11.521  5:123.207
55  Hans van der Welle (PR 1.15.41) Middelburg1.19.01minM55   11.390  5:163.163
56  Fred de Bree (PR 1.16.25) Zoutelande1.19.52minMse   11.269  5:193.131
57  Bram Brasser (PR)Vlissingen1.20.06minMse   11.236  5:203.121
58  Hans Joosse (PR)Middelburg1.20.16minM60   11.213  5:213.111
59  Jeffrey Vader (PR)Domburg1.20.45minMse   11.146  5:233.10-
60  Kees Pouwelse (PR)Westkapelle1.20.49minMse   11.136  5:233.09-
61  Jack van Aspert (PR 1.02.24) Middelburg1.24.01minM60   10.712  5:362.98-
62  Marco van 't Westeinde (PR 1.07.45) Arnemuiden1.24.04minMse   10.706  5:362.97-
63  Remke van Belzen (PR 1.24.10) Arnemuiden1.24.12minV40   10.689  5:372.9728
64  Ben van Belzen (debuut) Kapelle-Biezelinge1.24.15minMse   10.682  5:372.97-
65  Elbert Simonse (PR 1.12.34) Aagtekerke1.24.22minMse   10.668  5:372.96-
66  Leo Francke (PR 1.21.20) Oostkapelle1.25.14minM55   10.559  5:412.93-
67  Mirjam Sturm (debuut) Middelburg1.27.37minV40   10.272  5:502.857
68  Arthur Stijns (PR 1.20.18) Oudelande1.27.57minM65   10.233  5:522.84-
69  Regina Verhage (PR)Aagtekerke1.28.00minV50   10.227  5:522.845
70  Jan HogewegOost-Souburg1.28.53minMse   10.126  5:562.81-
71  Natascha Wisse (PR 1.26.07) Middelburg1.29.26minVse   10.063  5:582.801
72  Danielle van de Ven (debuut) Middelburg1.29.28minVse   10.060  5:582.791
73  Jacob Luitwieler (debuut) Middelburg1.31.55minM65   9.791  6:082.72-
74  Natasja Forat (debuut) Middelburg1.32.25minVse   9.739  6:102.71-
75  Anita Veldhof (PR 1.20.17) Kloetinge1.32.28minVse   9.733  6:102.70-
76  Lena Kleingeld (PR 1.26.48) Vlissingen1.32.51minVse   9.693  6:112.69-
77  Lenie van Kleven (PR 1.15.34) Vlissingen1.32.53minV60   9.690  6:122.69-
78  Marielle Simonse (PR 1.24.10) Goes1.33.26minV40   9.633  6:142.68-
79  Mike Egter van Wissekerke (debuut) Middelburg1.34.26minMse   9.531  6:182.65-
80  Cees van den Bulck (PR 52.46) Middelburg1.34.32minM65   9.520  6:182.64-
81  Jan Sipma (PR 1.22.23) Meliskerke1.35.30minM55   9.424  6:222.62-
82  Hannie van PeenZoutelande1.36.08minVse   9.362  6:252.60-
83  Wibo Lievense (debuut) Westkapelle1.38.03minMse   9.179  6:322.55-
84  Silvia Swarts (debuut) Middelburg1.41.52minVse   8.835  6:472.45-
85  Cathy Hoorn (debuut) Vlissingen1.43.46minVse   8.673  6:552.41-
86  Chantal BoonaertsBeek1.46.30minVse   8.451  7:062.35-
Mannen: 63 (73.26%) => M40=4 - M45=6 - M50=3 - M55=5 - M60=3 - M65=4 - Mse=38
Vrouwen: 23 (26.74%) => V40=3 - V45=2 - V50=2 - V60=1 - Vse=15

Overzicht Top3, winnares en aantal deelnemers van aanwezige edities

JaarWinnaarTijd2eTijd 3eTijdWinnaresTijd#

15 km

2020Tim van den Broeke54:39Nick van den Bleeken54:52Peter Biewenga56:05Carolien van de Kreeke1:03:0165
2019Wouter Verstraate56:18Peter Biewenga57:31Michel Schrier57:51Carolien van de Kreeke1:03:1966
2018Huub van Noorden55:06Jorim de Boks59:16Arjo Verhage1:00:44Martine Lust1:13:1742
2017Joeri Versluis1:00:26Arjo Verhage1:01:19Tom van Wouwe1:01:27Petra Verhulst1:20:2368
2016Arjo Verhage1:01:37Bart de Visser1:03:32Ewald Provoost1:04:21Jenny de Nooijer1:14:4547
2015Adriaan Walhout53:48Wim van Sparrentak56:42Arjo Verhage57:48Carolien van de Kreeke1:03:2186

12.7 km

2014Erwin Harmes42:26Huub van Noorden45:15Ronnie Overgaauw45:32Monique Verschuure53:26117
10 km >>> Zeeuws record staat met 28.20 vanaf 02-04-1995 op naam van Mauricio Gonzalez <<<
PltsNaam
Tijdkm/umin/kmm/secpunten
1  Ralph Wiessner (PR 33.47) Vlissingen35.32minMse   16.886  3:334.69547
2  David Schrier (PR 34.39) Vlissingen36.27minMse   16.461  3:394.57490
3  Sjaak Brouwer (PR 35.39) Vlissingen40.35minM50   14.784  4:044.11270
4  Pieter Wisse (PR 37.57) Biggekerke41.43minM45   14.383  4:104.00221
5  Manfred van den Broeke (PR 41.16) Middelburg42.08minMse   14.241  4:133.96204
6  Bram van Keulen (PR 41.06) Meliskerke44.22minMse   13.524  4:263.76125
7  Kees den Hollander (PR 39.25) Dreischor44.24minMse   13.514  4:263.75124
8  Yvonne Moerland (PR 39.36) Yerseke44.32minVse   13.473  4:273.74308
9  Johan Godschalk (PR 44.08) Middelburg44.59minMse   13.338  4:303.71107
10  Rinus Witte (PR 37.12) Sint Laurens45.14minM50   13.265  4:313.68100
11  Nick Paulusse (PR 43.20) Oost-Souburg45.19minM40   13.240  4:323.6898
12  Bob Boekema (PR)Veere45.22minMse   13.226  4:323.6796
13  Stijn Sprinkhuizen (debuut) Nisse45.29minMse   13.192  4:333.6693
14  Bram Sturm (PR)Middelburg46.04minMse   13.025  4:363.6278
15  Ron Dellebeke (PR 33.54) Oost-Souburg46.58minM55   12.775  4:423.5558
16  Peter Rijkhoek (debuut) Vlissingen47.10minM55   12.721  4:433.5354
17  Sem de PauwMiddelburg47.37minMse   12.601  4:463.5045
18  Leon GoedegebuureDirksland48.00minMse   12.500  4:483.4738
19  Martin van Nieulande (PR 38.05) Nieuw- en Sint Joosland48.10minMse   12.457  4:493.4635
20  Annelies van der PerkOost-Souburg48.19minVse   12.418  4:503.45166
21  Jenny de Nooijer (PR 46.06) Middelburg48.42minVse   12.320  4:523.42155
22  Erwin van Unen (PR 46.25) Oost-Souburg48.51minMse   12.282  4:533.4125
23  Maurice Steketee (PR 41.35) Middelburg48.57minMse   12.257  4:543.4024
24  Willem Huiszoon (PR 47.21) Middelburg49.00minMse   12.245  4:543.4023
25  Sam Polderman (PR 32.28) Middelburg49.25minM65   12.142  4:573.3718
26  Johan Dekker (PR 42.17) Middelburg49.35minM55   12.101  4:583.3616
27  Danmar Dees (PR 42.03) Goes50.17minMse   11.932  5:023.319
28  Ben van der Linden (PR 46.56) Vlissingen50.38minMse   11.850  5:043.297
29  John Provoost (PR 45.34) Domburg50.55minMse   11.784  5:063.275
30  Richard Helbers (debuut) Vlissingen51.00minMse   11.765  5:063.274
31  Rob Eversdijk (debuut) Lewedorp51.02minMse   11.757  5:063.274
32  Guido Moison (PR 49.44) Middelburg51.05minMse   11.746  5:073.264
33  Andre Davidse (PR 44.26) Middelburg51.09minMse   11.730  5:073.263
34  Sven VerslujsZevenbergen51.15minMse   11.707  5:083.253
35  Evelien Capello (PR 48.27) s-Heerenhoek51.22minVse   11.681  5:083.2484
36  Dennis van Rutten (PR 46.43) Middelburg51.34minMse   11.635  5:093.232
37  Werner Helmich (PR 47.04) Kapelle-Biezelinge51.38minM40   11.620  5:103.231
38  Esther Claassens (PR 48.14) Middelburg51.43minVse   11.602  5:103.2276
39  Rianne Bostelaar (PR)Middelburg51.47minVse   11.587  5:113.2274
40  Sjaak Paardekooper (debuut) Oostkapelle51.50minMse   11.576  5:113.221
41  Annemarie Verschuure (PR 48.01) Kruiningen52.13minVse   11.491  5:133.1966
42  Jan van HeugtenRhenen52.24minMse   11.450  5:143.18-
43  Marlou Eckhardt (PR 51.02) Wemeldinge52.36minVse   11.407  5:163.1758
44  Jan Jobse (PR 49.11) Serooskerke52.43minM65   11.382  5:163.16-
45  Hiels Oving (debuut) Middelburg53.05minMse   11.303  5:193.14-
46  Adrie van BavelOud Gastel53.23minMse   11.239  5:203.12-
47  Jan Besuijen (PR 48.17) Serooskerke53.28minMse   11.222  5:213.12-
48  Raymond Gerrits (PR 42.48) Middelburg53.35minMse   11.198  5:223.11-
49  Dave Louws (PR 51.32) Sint Laurens54.06minMse   11.091  5:253.08-
50  Harrold de Raad (PR 46.43) Middelburg54.15minMse   11.060  5:263.07-
51  Marije Besuijen (PR 47.00) Middelburg54.18minVse   11.050  5:263.0731
52  Rene Moerland (PR 49.53) Yerseke54.43minMse   10.966  5:283.05-
53  Ron van Belzen (PR 46.53) Domburg55.13minMse   10.866  5:313.02-
54  Ronald Versluijs (PR)Grijpskerke55.18minMse   10.850  5:323.01-
55  Arthur Priem (PR 46.37) Koudekerke55.20minM55   10.843  5:323.01-
56  Jan-Kees de Meester (PR 48.52) Hansweert56.15minMse   10.667  5:382.96-
57  Henrike Blokpoel (PR 52.05) Oost-Souburg57.05minVse   10.511  5:432.924
58  Matthijs Bode (PR 50.26) Biggekerke57.24minMse   10.453  5:442.90-
59  Caroline Ganseman (PR 53.09) Goes57.33minVse   10.426  5:452.902
60  Nicky Ganseman (PR)Goes57.39minVse   10.408  5:462.892
61  Marius Leendertse (PR 44.48) Kapelle-Biezelinge57.42minM60   10.399  5:462.89-
62  Rebecca Winkelhof (PR 55.10) Middelburg58.00minVse   10.345  5:482.871
63  Mirjam van der Heide (PR 53.48) Nieuwdorp58.03minVse   10.336  5:482.871
64  Ella Neufeglise (PR 55.15) Grijpskerke58.26minVse   10.268  5:512.851
65  Annelien bij de Vaate (PR 56.20) Serooskerke58.29minVse   10.259  5:512.85-
66  Nicole Sturm (PR 56.53) Wemeldinge58.32minVse   10.251  5:512.85-
67  Denny KorstanjeLewedorp58.57minMse   10.178  5:542.83-
68  Chantal BrouwerOostkapelle59.00minVse   10.169  5:542.82-
69  Tea Tazelaar (PR 51.45) Middelburg59.20minV55   10.112  5:562.81-
70  Wim Witte (PR 50.09) Borssele59.32minM55   10.078  5:572.80-
71  Nicoline Lievaart (debuut) Oostkapelle59.35minVse   10.070  5:582.80-
72  Piet HusonSerooskerke59.56minMse   10.011  6:002.78-
73  Tonny de Ruijter (PR 41.54) Vlissingen59.58minM65   10.006  6:002.78-
74  Sebastian Nijssen (PR 54.35) Middelburg1.00.19minMse   9.947  6:022.76-
75  Paul Pellikaan (PR 56.40) Middelburg1.00.38minM65   9.896  6:042.75-
76  Jurgen Philipsen (PR 51.51) Middelburg1.00.55minMse   9.850  6:062.74-
77  Heleen Wondergem (PR 59.38) Oostkapelle1.00.59minVse   9.839  6:062.73-
78  Ria Fredriks (PR 56.23) s-Heerenhoek1.01.39minVse   9.732  6:102.70-
79  Riet van Horssen (PR 1.00.40) Middelburg1.01.44minVse   9.719  6:102.70-
80  Thea van de Berg (PR 52.26) Vlissingen1.01.54minVse   9.693  6:112.69-
81  Wilma Eversdijk (PR 58.21) Kapelle-Biezelinge1.01.57minV55   9.685  6:122.69-
82  Nathalie de Later (PR 1.01.08) Oostkapelle1.02.17minVse   9.633  6:142.68-
83  Sandy Kuiper (debuut) Vlissingen1.02.58minVse   9.529  6:182.65-
84  Annemiek Paulusse (PR 58.07) Oost-Souburg1.03.10minVse   9.499  6:192.64-
85  Esther Hokke (debuut) Vlissingen1.03.35minVse   9.436  6:222.62-
86  Marleen de Ruiter (PR 1.01.11) Vlissingen1.03.37minVse   9.431  6:222.62-
87  Jessica Maljaars (PR 1.01.36) Middelburg1.03.56minVse   9.385  6:242.61-
88  Cynthia Muller (PR 1.03.10) Middelburg1.04.02minVse   9.370  6:242.60-
89  Anja Francke (PR 1.04.13) Grijpskerke1.05.15minVse   9.195  6:322.55-
90  Margaretha Lacour (PR 55.57) Vlissingen1.05.21minV55   9.181  6:322.55-
91  Joke van Hemert (PR 57.02) Nieuwdorp1.05.43minVse   9.130  6:342.54-
92  Hannie Corbijn (PR 1.00.42) Oostkapelle1.06.00minV55   9.091  6:362.53-
93  Jolanda de Kraker (PR 48.31) Oost-Souburg1.06.10minVse   9.068  6:372.52-
Mannen: 56 (60.22%) => M40=2 - M45=1 - M50=2 - M55=5 - M60=1 - M65=4 - Mse=41
Vrouwen: 37 (39.78%) => V55=4 - Vse=33

Snelheid en tempo zijn berekend op de vermelde afstand. Bij een onjuiste afstand wijken deze uiteraard af!

Fouten melden via info@atletiekzeeland.nl Categorie fout? Mail dan geboortedatum. (geldt alleen voor Zeeuwen)

De server had 5.041 seconden nodig om deze lijst met 179 prestaties samen te stellen.

Terug naar boven

4,7 km
001 Harinck Sergio       Souburg          911 0:18:40    1eH
002 Francke Ferdi        Middelburg       902 0:23:42    2eH
003 Meeuwsen Martijn     Krabbendijke     890 0:23:53    3eH
004 Geschiere Laurens    Middelburg       916 0:23:56    4eH
005 Slabbekoorn Nathalie Kapelle          908 0:24:32    1eD
006 Belzen Bjorn van     Maastricht       898 0:24:48    5eH
007 Pouwelse Jess        Middelburg       887 0:24:59    6eH
008 Theune Wendy         Vlissingen       907 0:25:46    2eD
009 Danielse Bennie      Middelburg       901 0:26:08    7eH
010 Davidse Erik         Middelburg       895 0:26:29    8eH
011 Koole Joeri          Serooskerke      906 0:26:43    9eH
012 Koole Wilbert        Serooskerke      915 0:26:47   10eH
013 Veenker Eefje        Middelburg       910 0:27:17    3eD
014 Zwartebol Yvonne     Heinkenszand     912 0:27:25    4eD
015 Mulder Mark          s-HArendskerke   917 0:27:49   11eH
016 Slagboom Roos        Middelburg       892 0:27:53    5eD
017 Wensen Marjan van    Kloetinge        900 0:29:10    6eD
018 Wisse Mirjam         Biggekerke       897 0:29:17    7eD
019 Filius Mariska       Middelburg       893 0:29:25    8eD
020 Franse Marcel        Lewedorp         602 0:29:35   12eH
021 Rijnberg Liesbeth    Grijpskerke      904 0:29:38    9eD
022 Giesen Ron van       Middelburg       905 0:29:41   13eH
023 Wagenaar Ellen       Grijpskerke      903 0:29:43   10eD
024 Spruijt Kim          Nw St Joosland   913 0:30:22   11eD
025 Rietveld Emma        Middelburg       914 0:30:24   12eD
026 Witte Hanneke        Borssele         899 0:30:52   13eD
027 Heugten Cynthia van  Rhenen           891 0:30:55   14eD
028 Davidse Danny        Middelburg       888 0:32:04   14eH
029 Hogeweg Manon        Oostkapelle      894 0:32:07   15eD
030 Nooijer Mayke de     Oostkapelle      921 0:35:04   16eD
031 Brouwer Melissa      Middelburg       889 0:39:25   17eD

 
Recente Zeeuwse prestaties meer prestaties
07-08: 3e Track Meeting Utrecht (2)
5000 m Floris Willeboordse (PR)14.35.14  Mse
5000 m Tim van den Broeke (PR)14.55.87  Mse
01-08: Baanwedstrijd Vught (2)
3000 m Bezuayehu Petersen (PR 8.51.67)8.52.08  JoA
1500 m Tim van den Broeke (PR 3.44.09)3.46.73  Mse
26-07: Track Running Dongen (5)
19-07: Testrun Nijmegen (1)
18-07: Testwedstrijd Nijmegen (1)
18-07: 2e Track Meeting Utrecht (6)
17-07: Nijmeegse Loopwedstrijd Nijmegen (1)
05-07: Stratenloop Zele (6)
04-07: Testwedstrijd Papendal (1)
Atletiek Zeeland © 2020